Designed by Peoplecreations / Freepik

Każdy z nas jest Twórcą, niezależnie czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie.

Najczęściej o tym z czego stworzyliśmy nasz projekt dowiadujemy się już z efektów. Jeśli stworzyliśmy go z radości i pasji efektem będzie radość i pasja, jeśli natomiast stworzyliśmy go z lęku i braku pieniędzy, efektem będzie.. lęk i brak pieniędzy.

Każdy proces twórczy w życiu każdego człowieka podlega pewnym prawidłowościom.

Znajomość etapów procesu twórczego jest niezwykle pomocna we wszystkich dziedzinach życia, w tym także w kreowaniu własnej pracy zawodowej, czy też we wdrażaniu własnego projektu biznesowego i to niezależnie od jego skali.

Jest to dwudniowe szkolenie dla osób, które pragną odkryć swoja życiową pasję lub zrealizować ją w oparciu o sprawdzone metody, tak by działała bez konieczności sztucznego „wydatku energii, czasu i pieniędzy”.

Warsztat jest przeznaczony dla osób, które:

  • chcą rozpocząć swój biznes i wiedzą czego chcą lub takich, które chcą ale nie do końca wiedzą czego,
  • rozpoczynają swój biznes,
  • już prowadzą własną działalność i zamierzają ją i siebie rozwijać.

Celem tych warsztatów jest ukształtowanie świadomości Procesu Tworzenia w obszarze Twojego biznesu, pracy zawodowej czy różnych projektów. Tak byś potrafił/a świadomie stworzyć to, czego pragniesz i by to, co stworzysz rozwijało się przynosząc Ci obfitość, bez konieczności uciekania się do „walki o klienta” czy budowania kosztownych strategii marketingu i sprzedaży Twojej usługi.

Każdy projekt, by był skuteczny, zaczyna się od pasji i zrozumienia potrzeb (zarówno Twoich jako Twórcy, jak i tych, dla których ten projekt tworzysz) – i z tego rodzi się jego wizja. Zwykle tworzenie utrudniają blokujące Cię schematy myślowe. Bardzo często projekt zaczyna się, np.: od bujania w obłokach, chęci zaimponowania innym, poczucia braku (przede wszystkim finansowego) lub chęci władzy. Wtedy taki projekt nie ma pasji. Żeby naprawdę stworzyć wizję trzeba dotrzeć do własnej pasji. By to zrobić, trzeba zobaczyć jakie stereotypy, świadome i te bardziej ukryte utrudniają Ci Twoją działalność. Kiedy tworzysz projekt z przekonaniem: nigdy nie dość, silniejszy zawsze wygrywa, ktoś traci by ktoś mógł wygrać, w biznesie trzeba kombinować by osiągnąć sukces, Twój projekt może nie mieć wystarczająco energii na to, by przetrwać.
Jeśli zarządzasz projektem, który utknął na którymś etapie, np.: czujesz, że zespołowi przestało się chcieć pracować, z trudnością znajdujesz nowych klientów, nie potrafisz zdobyć wystarczających zasobów by wdrożyć projekt lub zaczyna Ci brakować środków by utrzymać bieżącą działalność, pomogę Ci odnaleźć etap, na którym projekt się zatrzymał i nauczę Cię jak przejść na kolejny. Czasami trzeba cofnąć się do początku i sprawdzić co nie zadziałało, czego zabrakło w wizji, by odnaleźć pasję i ruszyć z miejsca.

Podczas tych warsztatów w sposób aktywny poznasz kolejne etapy Procesu Tworzenia, a także będziesz mieć możliwość zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami oraz wyjść poza nie i rozszerzyć swoje horyzonty w obszarze szeroko rozumianej pracy zawodowej.

Tempo grupy zależy od indywidualnego tempa poszczególnych uczestników i może być różne dla różnych grup. Najistotniejsze jest, aby dobrze przyswoić sobie WARTOŚCI poszczególnych aspektów Procesu Tworzenia, nauczyć się ODCZUWAĆ I ROZUMIEĆ reakcje swojego ciała na pojawiające się myśli oraz słowa oraz wyrobić sobie umiejętność życia nowymi wartościami na co dzień.

 

Cykl warsztatów rozpoczyna: Wprowadzenie do procesu tworzenia. Jest również możliwość indywidualnego przygotowania podczas sesji indywidualnych.

Cały cykl warsztatów trwa ok. 3 lat. Wspólnie przechodzimy przez 10 etapów tworzenia. Tempo i częstotliwość warsztatów zależy od grupy, zazwyczaj pracujemy co 2-3 miesiące.

Aktualne terminy warsztatów znajdziesz w kalendarzu wydarzeń.

 

Prowadząca:
Monika Skowrońska – nauczycielka Procesu Tworzenia (terapeutka i nauczycielka medytacji), masażystka Lomi Lomi Nui oraz masażu dźwiękiem mis tybetańskich. Ma za sobą dziesięcioletnie doświadczenie pracy w biznesie (w tym na stanowiskach menadżerskich), w Polsce, we Włoszech, w Argentynie. Z zamiłowania podróżniczka. Poszukuje prostych, skutecznych metod utrzymania i powrotu do zdrowia i poradzenia sobie ze STRESEM. Pomaga innym odnaleźć pasję i harmonię w życiu prywatnym i zawodowym. Pracuje z osobami pragnącymi stworzyć relację opartą na miłości, zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu. Wspiera klientów w tworzeniu projektów biznesowych spójnych z życiową misją, dających satysfakcję i spełnienie.

Zapraszam Cię serdecznie na sesje indywidualne, medytacje i warsztaty tworzenia: relacji i biznesu.

 

Twórcą metody Procesu Tworzenia jest Anna Brandysiewicz.

Anna Brandysiewicz – z wykształcenia inżynier elektronik, przez 30 lat pracowała w swoim zawodzie, dochodząc do stanowisk menadżerskich w amerykańskim świecie korporacyjnym. Obecnie mieszka w Grass Valley w Kalifornii, gdzie prowadzi działalność terapeutyczną i szkoleniową w założonym przez siebie ośrodku School of Creation. Pomaga klientom w sformułowaniu swojej misji w życiu prywatnym i zawodowym, uwalnianiu się od ograniczających przekonań i zahamowań emocjonalnych, w przekształcaniu przeciwności w siłę napędową życiowych zmian. Autorka książki „SZTUKA ŻYCIA ŚWIADOMEGO. Jak korzystać z mądrości swego ciała, aby odnaleźć i przekształcić przekonania ograniczające nasze sukcesy życiowe.”

 

Udział w kolejnych warsztatach uzależniony jest od Twojej potrzeby na dany moment i etapu rozwoju Twojego projektu.
RAMOWY PROGRAM KOLEJNYCH POZIOMÓW WARSZTATÓW:

Poziom 1 – Tworzenie wizji projektu i wyciągnięcie mądrości z doświadczenia
1. Dostrojenie do Świadomości początku Tworzenia, przetworzenie bloków w tym zakresie
2. Tworzenie prototypu wizji projektu
3. Zbieranie doświadczeń:
a. To co już wiemy i umiemy w zakresie naszego projektu
b. Nieprzyjemne doświadczenia oraz zrozumienie ich podłoża i mądrości z nich płynącej

Poziom 2 – Tworzenie opisu
1. Weryfikacja i aktualizacja „update” wizji
2. Sprawdzenie czy nasze ciało ma jeszcze jakieś doświadczenia, które nie ujawniły się na poziomie pierwszym
3. Kształtowanie formy projektu
4. Dokładny opis naszego biznesu
5. Jak opowiemy o tym innym

Poziom 3 i 4 – Moc i Granice – Inspirowanie innych i komunikacja
1. Weryfikacja opisu
2. Sztuka inspirowania innych
3. Ustalanie granic projektu
4. Dokonywanie wyborów i tworzenie harmonogramów
5. Rozdzielanie obowiązków
6. Wyklarowanie tego, co jest do zrobienia już

Poziom 5
1. Tworzenie prototypu
2. Czego nauczyliśmy się jak dotąd:
a. Co działa.
b. Jakie były niespodzianki
3. Spojrzenie na najtrudniejsze sytuacje:
a. Jakie poglądy je stworzyły
b. Na którym etapie
c. Co musimy przetransformować
4. Weryfikacja opisu, inspiracji i rozdzielania obowiązków.
5. Jaka część projektu jest gotowa do przejścia do następnego etapu.