Metoda Spectrum of Creation®/ Proces Tworzenia opiera się na uniwersalnych wartościach, prawdzie, miłości bezwarunkowej, zaufaniu. Wnosi pokój wewnętrzny, daje poczucie klarowności, uwalnia od tego co nam nie służy. 

Proces Tworzenia jest to metoda, która uczy jak poprzez rozwój spektrum swojej świadomości  tworzyć relacje w życiu osobistym, zawodowym i projekty biznesowe. Pomaga poradzić sobie z trudnymi emocjami, natłokiem myśli czy bólem i umożliwia odnalezienie swojej ścieżki w życiu, tworzenie relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu, czy projektu biznesowego wypływającego z pasji do tego co się kocha robić. Rozwój świadomości odbywa się poprzez przejście z projektem relacji i biznesu przez 10 etapów tworzenia. 

Proces Tworzenia to metoda, w której:

  • uczymy się jak tworzyć i żyć z pasją, w zgodzie ze sobą i uniwersalnymi wartościami w poczuciu wewnętrznego i zewnętrznego balansu,
  • transformujemy w bezpieczny sposób to co nam nie służy: przekonania i wzorce które pozostają głęboko ukryte, nigdy nie nazwane i nie wypowiedziane, ale obecne w pamięci naszego ciała, przez co blokują nasz rozwój i zawężają świadomość,
  • uczymy się tworzyć świadomie projekty: zawodowe i osobiste.

Podczas nauki Procesu Tworzenia nabieramy zrozumienia:

  • dlaczego w naszym życiu wydarzają się konkretne sytuacje,
  • dlaczego trafiamy ciągle na podobnych ludzi,
  • dlaczego uderzamy głową w mur,
  • ciągle tkwimy w tym samym miejscu i nie możemy zrobić kolejnego kroku w relacji czy też w biznesie…

Szkoła Tworzenia

School of Creation powstała w Kaliforni w 2004r., w Polsce działa od 2011r. Medytacje i warsztaty odbywają się cyklicznie w różnych miastach Polski. Twórcą metody jest Anna Brandysiewicz.

Poprzez połączenie nauk wielu starożytnych kultur oraz przełożenie tej wiedzy na zasady postępowania w codziennym życiu, pomożemy Ci uzyskać klarowność oraz dostęp do Twojej wewnętrznej mądrości, a poprzez to uzyskanie mocy i metod by żyć bardziej świadomie.

W Szkole Tworzenia dajemy narzędzia, abyś mógł stać się świadomym twórcą swojego życia. Życia wolnego od ograniczających poglądów, podążającego za pasją i Twoim sercem.

Poprzez odkrycie i przetransformowanie poglądów blokujących Twój sukces pomożemy Ci kroczyć ścieżką, którą Twoje serce chce szczerze podążać.

Świadome / nieświadome – jak to działa ?

W trakcie naszego życia tworzymy różne poglądy i nawyki, które potem wpływają na nasze decyzje i kierują codziennymi wyborami. Te, które budujemy na bazie miłości i prawdy wzmacniają nas, a bazujące na lęku i złości – szkodzą nam. Codzienność, której doświadczamy, jest sumą naszych nagromadzonych doświadczeń.

Jesteś Twórcą swojego życia. Cokolwiek robisz – czy to będą projekty dotyczące związków, rodziny, zdrowia, pracy czy biznesu – jest to proces twórczy, który podlega określonym zasadom. W każdym tworzeniu istnieje proces, struktura, przyczyna i skutek. Dobrze jest mieć świadomość, od czego zacząć i przez jakie etapy poprowadzić projekt. W Procesie Tworzenia jest ich 10. Każdy z nich pozwala zrozumieć potrzebną mądrość i pułapki, by przejść do kolejnego etapu. Żadnego z nich nie da się przeskoczyć ani ominąć, tak jak np. nie bierzesz się za budowę domu bez przygotowania wcześniej projektu. Przechodząc przez poszczególne etapy Procesu Tworzenia uczymy się, co to znaczy tworzyć świadomie, akceptując w pełni siebie takich, jakimi jesteśmy – z naszymi możliwościami i ograniczeniami.

Często nasze tworzenie jest nieświadome i przez to zamiast oczekiwanego efektu, rezultatem jest niespodzianka. Ograniczające nas schematy myślowe, powstałe w wyniku dotychczasowych życiowych doświadczeń, utrudniają nam tworzenie wpływając podświadomie na motywacje i intencje, z jakimi realizujemy projekty. Wiele takich schematów, które nami kierują, zostało dawno przez nas zapomnianych, doświadczamy ich rezultatów i nie pamiętamy dlaczego. By je zmienić, trzeba sięgnąć do podświadomości.
Schematy te w formie nawyków i przekonań powstają w wyniku naszych doświadczeń. Jeśli jako dziecko zostaliśmy wyśmiani podczas publicznego występu prawdopodobnie w dorosłym życiu będziemy się bać wyjść przed publikę w lęku, że ktoś nas negatywnie oceni. Taki lęk działa jak autopilot.

Jak powstają przekonania i wzorce w ciele?

Nasze ciało jest jak mapa wydarzeń z naszego życia i zawiera w sobie pamięć przeszłych zdarzeń. Zapisują się w nim ślady doświadczeń wraz z towarzyszącymi im emocjami. W tym samym miejscu ciało zapamiętuje przekonania i nawyki, które z czasem stają się odruchowymi reakcjami, a potem działają już jak autopilot. Niektóre z nich są dla nas szkodliwe. W ich wyniku często uderzamy głową w mur, nie radzimy sobie w różnych sytuacjach, zatrzymujemy się w tzw. martwym punkcie i wydaje nam się, że już nie ma wyjścia, nie da się inaczej. Często słyszymy: “coś mi leży na wątrobie”, “serce boli”’, “ściska w żołądku”, “trzęsą mi się nogi”, “nic nie czuję”. To wszystko są symptomy kurczowego trzymania się poglądów, które nam nie służą. Kiedy nasze doświadczenia czy emocje są trudne i nie potrafimy sobie z nimi poradzić, bardzo często je wypieramy, chcemy je wymazać z pamięci, bądź po prostu dusimy je w sobie bez głębszego zrozumienia, co naprawdę się wydarzyło. Gdy reagujemy zaprzeczeniem, urazą czy szukamy winnych, stajemy się sfrustrowani i niezadowoleni. Przekonania i wzorce pozostają głęboko ukryte, nigdy nienazwane i niewypowiedziane, jednak wciąż obecne są w pamięci naszego ciała w postaci blokad, uniemożliwiając realizację naszych celów. I niezależnie od tego, jak bardzo byśmy się starali świadomie coś stworzyć, one sabotują nasze wysiłki.

Nasze ciało chcąc pomóc nam poradzić sobie z dyskomfortem daje nam sygnały w postaci spięcia bądź bólu w konkretnym miejscu. Kiedy skupimy na nim swoją uwagę, to jesteśmy w stanie przypomnieć sobie przyczynę tego napięcia, o której już dawno zapomnieliśmy, zrozumieć ją i wtedy często ból ustępuje. Lekceważenie tych symptomów może prowadzić do dolegliwości, kontuzji bądź długotrwałej choroby. To od nas zależy, czy uczymy się z naszych doświadczeń, czy ciągle powtarzamy te same schematy działania i myślenia.

Szkodliwe wzorce pomagamy zmienić na nowe

Stare, szkodliwe nawyki można zastąpić nowymi. Uświadomienie sobie ich związku z aktualnymi problemami naszego życia, otwiera drogę do uzdrowienia. Zrozumienie mechanizmu powstania ograniczającego nas przekonania prowadzi do decyzji o zastąpieniu go nowym poglądem i wprowadzeniu go w życie. Dobrze jest wiedzieć, jakie podświadome uwarunkowania wpływają na nasze decyzje i plany. Jest to emocjonalnie głębokie i przynoszące ukojenie odczucie, które znajduje odzwierciedlenie w pozytywnej zmianie naszego życia.

Dobry kontakt z ciałem pozwala nam poznać nasze prawdziwe potrzeby i odkryć pełnię własnych możliwości. Poprzez nawiązanie dialogu ze swoim ciałem, uczymy się używać go jako kompasu wskazującego nam właściwy kierunek oraz rozwiązania naszych problemów, jeśli tylko nauczymy się go słuchać. Umiejętność odczytywania sygnałów płynących z ciała pozwala na zaprzyjaźnienie się z emocjami, pomoże nam podejmować lepsze decyzje i bardziej przemyślane wybory. Wszyscy pragniemy, by nasze życie miało prawdziwą wartość i znaczenie, było wolne od ograniczających poglądów, otwierało na miłość, na kreatywne tworzenie, uwalniało od ciężarów, pogłębiało jakość naszych relacji osobistych i zawodowych.

Twórca metody

Anna Brandysiewicz – z wykształcenia inżynier elektronik, przez 30 lat pracowała w swoim zawodzie, dochodząc do stanowisk menadżerskich w amerykańskim świecie korporacyjnym. Obecnie mieszka w Grass Valley w Kalifornii, gdzie prowadzi działalność terapeutyczną i szkoleniową w założonym przez siebie ośrodku School of Creation. Pomaga klientom w sformułowaniu swojej misji w życiu prywatnym i zawodowym, uwalnianiu się od ograniczających przekonań i zahamowań emocjonalnych, w przekształcaniu przeciwności w siłę napędową życiowych zmian. Książka Ani jest do nabycia wysyłkowo.