
- To wydarzenie minęło.
Warsztat – Zastosowanie zasad ajurwedyjskich w celu samoleczenia (Poznań)
16 grudnia, 2017 @ 3:30 pm - 6:30 pm

Poznań 16.12 (poniedziałek) godz.: 15:30 – 18:30
Miejsce: Orkiszowe Pola (Poznań) ul. Strzeszyńska 76
Warsztat jest dla wszystkich osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat naturalnych zasad utrzymania i powrotu do zdrowia.
- Warsztat jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Ajurwedą jak również dla wszystkich praktyków medycyny alternatywnych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę na temat tej starożytnej nauki medycznej.
- Warsztaty umożliwiają zrozumienie podstawowych zasad, którymi kieruje się Ajurweda oraz umiejętność wprowadzenia ich w życie.
AJURWEDA to licząca ponad 5 000 lat hinduska medycyna naturalna. Słowo „Ajurweda” wywodzi się z Sanskrytu: „Ayur” (życie) i „Veda” (wiedza, nauka). W dosłownym tłumaczeniu Ajurweda oznacza wiedzę o życiu. Powstanie medycyny ajurwedyjskiej datuje się na okres wcześniejszy niż medycyna chińska, tybetańska i grecka (Unani), które wiele z niej czerpią. Ajurweda cechuje się holistycznym i kompletnym podejściem do uzdrawiania.
Lekarz ajurwedyjski stosuje zalecenia prewencyjne i leczy za pomocą ziołowych, mineralnych i innych naturalnych leków. Jego zadaniem jest nie tylko leczenie, ale też niedopuszczenie do choroby. Nawet osobom zdrowym zaleca się regularne zasięganie porad u lekarza ajurwedyjskiego i stosowanie ajurwedyjskich terapii.
Tradycyjny ajurwedyjski system leczenia oparty jest na teorii zachowania doskonałej równowagi między Doszami: Pittą, Kaphą i Vattą. Zasady Ajurwedyjskie mówią, że brak balansu między: ciałem, umysłem i duszą, inaczej mówiąc: między stanem fizycznym, stanem psychicznym i stanem duchowym człowieka, a jeszcze inaczej: trzech biologicznych energii (trzech Doshy – Vata, Pitta, Kapha) prowadzi do chorób – skutek wieloletniej złej diety, słabego trawienia, spowolnionego metabolizmu i niecałkowitego wydalania, zaburzeń snu, zanieczyszczenia środowiska, stresu, produkowania i gromadzenia biotoksyn (Ama) itp.
Ajurweda daje nam klucz do osiągnięcia i utrzymania własnego optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nauczysz się w jasny sposób podstawowych zasad ajurwedyjskich.
Zarys programu:
- Krótkie wprowadzenie do zasad Ajurwedy
- Wprowadzenie do zasad trawienia według Agni (ogień trawienny) i Ama (bio toksyny, które powstają w naszym organizmie kiedy trawienie zawodzi)
- Wskazówki dotyczące pożywienia i stylu życia
Seminarium prowadzi lekarz ajurwedyjski ze Sri Lanki (tradycja rodzinna od 10 pokoleń), od 5 lat praktykującymi w Polsce
LEKARZE:
dr DHANANJI NANAYAKKARA – SPECJALISTA MEDYCYNY NATURALNEJ
Studiowała Ajurwedę na Uniwersytecie w Colombo. Pochodzi ze Sri Lanki, z rodziny lekarzy ajurwedyjskich, gdzie wiedza przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Specjalizuje się w diagnozie z pulsu, dermatologii i terapiach związanych z panczakarmą.
dr KUSHAN PATHIRANA – LEKARZ AJURWEDYJSKI
Lekarz Ajurwedyjski, ukończył medycynę na Uniwersytecie Colombo, pochodzi z rodziny lekarzy ajurwedyjskich o wielopokoleniowejj tradycji. Specjalizuje się w diagnozie z pulsu, prowadzi terapie związane z panchakarmą, leczy bezpłodność, zaburzenia nerwowe i depresję. Jest ekspertem w ziołolecznictwie, potrafi wyleczyć artretyzm, paraliż, otyłość jak również pomaga w walce z problemami kręgosłupa i stawami.
Podczas ostatnich 5 lat spędzonych w Polsce dr Dhananji i dr Kushan pomogli wielu pacjentom – zdesperowanym i zagubionym po latach nieskutecznych terapii, cierpiących na liczne skutki uboczne nadmiernego zażywania środków farmakologicznych.
ZAPISY / INFORMACJE:
Monika Jakubiak tel. 606 906 277, e-mail: monica.jakubiak@gmail.com
Koszt warsztatów: 100 zł (warsztaty są tłumaczone na język polski)
Miejsce: Orkiszowe Pola (Poznań) ul. Strzeszyńska 76