Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONSULTACJE Z LEKARZAMI AJURWEDY ZE SRI LANKI Leszno

15 grudnia, 2017 @ 9:00 am - 6:00 pm

KONSULTACJE Z LEKARZAMI AJURWEDY ZE SRI LANKI

Poznań (16 i 17 grudnia)
Leszno (15 i 18-20 grudnia)

AJURWEDA to licząca ponad 5 000 lat hinduska medycyna naturalna. Słowo „Ajurweda” wywodzi się z Sanskrytu: „Ayur” (życie) i „Veda” (wiedza, nauka). W dosłownym tłumaczeniu Ajurweda oznacza wiedzę o życiu. Powstanie medycyny ajurwedyjskiej datuje się na okres wcześniejszy niż medycyna chińska, tybetańska i grecka (Unani), które wiele z niej czerpią. Ajurweda cechuje się holistycznym i kompletnym podejściem do uzdrawiania.

Lekarz ajurwedyjski stosuje zalecenia prewencyjne i leczy za pomocą ziołowych, mineralnych i innych naturalnych leków. Jego zadaniem jest nie tylko leczenie, ale też niedopuszczenie do choroby. Nawet osobom zdrowym zaleca się regularne zasięganie porad u lekarza ajurwedyjskiego i stosowanie ajurwedyjskich terapii.

Tradycyjny ajurwedyjski system leczenia oparty jest na teorii zachowania doskonałej równowagi między Doszami: Pittą, Kaphą i Vattą. Zasady Ajurwedyjskie mówią, że brak balansu między: ciałem, umysłem i duszą, inaczej mówiąc: między stanem fizycznym, stanem psychicznym i stanem duchowym człowieka, a jeszcze inaczej: trzech biologicznych energii (trzech Doshy – Vata, Pitta, Kapha) prowadzi do chorób – skutek wieloletniej złej diety, słabego trawienia, spowolnionego metabolizmu i niecałkowitego wydalania, zaburzeń snu, zanieczyszczenia środowiska, stresu, produkowania i gromadzenia biotoksyn (Ama) itp.

KONSULTACJA AJURWEDYJSKA
Jest to spotkanie diagnostyczne z lekarzami Ajurwedy (tradycja rodzinna od 10 pokoleń), od 5 lat praktykującymi w Polsce.

Podczas konsultacji pacjent otrzyma:

  • Tradycyjne ajurwedyjskie badanie pulsu i określenie jego konstytucji (dosha), obecnego stanu zdrowia lub wszelkich jego zaburzeń
  • Ajurwedyjskie zalecenia odnośnie zdrowego stylu życia
  • Porady żywieniowe w kierunku samoleczenia
  • Rekomendacje mające na celu poprawę stanu zdrowia pacjenta, dotyczące m.in. diety, nawyków żywieniowych, ziół ajurwedyjskich, stylu życia
  • Zalecenia w ramach holistycznego podejścia do życia
  • Rekomendacje w kierunku panczakarmy oraz oczyszczenia organizmu

LEKARZE:

dr DHANANJI NANAYAKKARA – SPECJALISTA MEDYCYNY NATURALNEJ
Studiowała Ajurwedę na Uniwersytecie w Colombo. Pochodzi ze Sri Lanki, z rodziny lekarzy ajurwedyjskich, gdzie wiedza przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Specjalizuje się w diagnozie z pulsu, dermatologii i terapiach związanych z panczakarmą.

dr KUSHAN PATHIRANA – LEKARZ AJURWEDYJSKI
Lekarz Ajurwedyjski, ukończył medycynę na Uniwersytecie Colombo, pochodzi z rodziny lekarzy ajurwedyjskich o wielopokoleniowejj tradycji. Specjalizuje się w diagnozie z pulsu, prowadzi terapie związane z panchakarmą, leczy bezpłodność, zaburzenia nerwowe i depresję. Jest ekspertem w ziołolecznictwie, potrafi wyleczyć artretyzm, paraliż, otyłość jak również pomaga w walce z problemami kręgosłupa i stawami.

Podczas ostatnich 5 lat spędzonych w Polsce dr Dhananji i dr Kushan pomogli wielu pacjentom – zdesperowanym i zagubionym po latach nieskutecznych terapii, cierpiących na liczne skutki uboczne nadmiernego zażywania środków farmakologicznych.

ZAPISY / INFORMACJE:
Monika Jakubiak tel. 606 906 277, e-mail: monica.jakubiak@gmail.com
Koszt konsutacji: 150zł (bez tłumacza) 180zł (z tłumaczem)

UWAGA!
Ograniczona ilość osób, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty.
Pierwszeństwo w zapisie na konsultacje mają osoby biorące udział w seminarium!

 

Szczegóły

Data:
15 grudnia, 2017
Godzina:
9:00 am - 6:00 pm
Kategoria Wydarzenie: